KONST / Litografier / Färglitografi 13294092
nr 1329 4092
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 42/100+ 15, daterad 1962. Motivet: 32x41 cm
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 maj 2020
kl 20:05:17
20/5 23:28:01
150 kr
25/5 13:04:16